Improve the sporty image of your motorcycle with the V-Tech Line Sport Puig screen. The screen belongs to the V-Tech Line design and has been developed in the wind tunnel to ensure its aerodynamic improvement, as well as its stability. In addition to its aerodynamic resistance, its angular shape in the central and lateral portions allows the redirecting and channelling of the wind and therefore minimizing turbulence. For some particular motorcycle models, an aerodynamic test is developed to improve this new screen for your motorcycle. ? In case that you prefer an option that guarantees more protection against the wind, Puig also has the V-Tech Touring windshield. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
DIMENSIONS (HEIGHT X WIDTH): 350 x 415 MM
suitable for :
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2022
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2023
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2024
YAMAHA T-MAX 560 2025
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2025
YAMAHA T-MAX 560 2022
YAMAHA T-MAX 560 2023
YAMAHA T-MAX 560 2024
YAMAHA T-MAX 560 2026
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2026
| Item ID | 232572 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21269F |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1080 g |
| Net weight | 580 g |
| Dimensions | 529×385×115 mm |
PUIG 21269F Windshield V-Tech Line Sport fitted for YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX Stark getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping