Protect the fork of your bike and dress it up with a competition touch, with the PUIG axle slider PHB19. Machined from a nylon block, with a reduced weight of 265 gr and 40 mm long x 50 mm in diameter, it will be the perfect and integral protection for both the fork and the suspension. Its racing look will give your bike the Racing character that you appreciate so much and in addition to the black axle slider, PUIG gives the possibility of acquiring anodized rings with different colors to change the color of the piece according to the rider’s taste. Rings are sold separately from the slider.
PHB19 FRONT FORK PROTECTOR
suitable for :
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2019
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XC 2019
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XC 2020
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2020
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2021
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XC 2021
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XC 2022
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2022
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XC 2023
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2023
TRIUMPH SPEED TWIN 900 2023
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2024
TRIUMPH SPEED TWIN 900 2024
TRIUMPH SCRAMBLER 1200X 2024
TRIUMPH SCRAMBLER 1200X 2025
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2020
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2023
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2022
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2021
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2019
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2024
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 2025
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 2025
TRIUMPH SPEED TWIN 1200 RS 2025
TRIUMPH SPEED TWIN 900 2025
| Item ID | 181765 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20163N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 820 g |
| Net weight | 320 g |
| Dimensions | 60×440×75 mm |
PUIG 20163N PHB19 Front Fork Protector fitted for TRIUMPH SPEED TWIN 1200 Schwarz
PU 20163N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping