Protect the fork of your bike and dress it up with a competition touch, with the PUIG axle slider PHB19. Machined from a nylon block, with a reduced weight of 265 gr and 40 mm long x 50 mm in diameter, it will be the perfect and integral protection for both the fork and the suspension. Its racing look will give your bike the Racing character that you appreciate so much and in addition to the black axle slider, PUIG gives the possibility of acquiring anodized rings with different colors to change the color of the piece according to the rider’s taste. Rings are sold separately from the slider.
PHB19 FRONT FORK PROTECTOR
suitable for :
TRIUMPH STREET SCRAMBLER 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2018
TRIUMPH STREET SCRAMBLER 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2019
TRIUMPH STREET SCRAMBLER 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2021
TRIUMPH TRIDENT 660 2021
TRIUMPH TRIDENT 660 2022
TRIUMPH TRIDENT 660 2023
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2023
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R LOW 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R LOW 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2024
TRIUMPH TRIDENT 660 2024
TRIUMPH DAYTONA 660 2024
TRIUMPH DAYTONA 660 2025
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2025
TRIUMPH TRIDENT 660 2025
TRIUMPH TIGER SPORT 660 2022
TRIUMPH TIGER SPORT 660 2023
TRIUMPH TIGER SPORT 660 2024
TRIUMPH TIGER SPORT 660 2025
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2019
TRIUMPH TIGER SPORT 800 2025
TRIUMPH TRIDENT 800 2026
| Item ID | 181758 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20154N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 860 g |
| Net weight | 360 g |
| Dimensions | 58×74×464 mm |
PUIG 20154N PHB19 Front Fork Protector fitted for TRIUMPH STREET SCRAMBLER Schwarz
PU 20154N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping