Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
SUZUKI DL650 V-STROM 2012
SUZUKI DL650 V-STROM 2013
SUZUKI DL650 V-STROM 2014
SUZUKI DL650XT V-STROM 2015
SUZUKI DL650 V-STROM 2015
SUZUKI DL650 V-STROM 2016
SUZUKI DL650XT V-STROM 2016
| Item ID | 38105 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6372N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2880 g |
| Net weight | 2380 g |
| Dimensions | 85×518×555 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6372N License Plate Holders fitted for SUZUKI DL650 V-STROM Schwarz
PU 6372N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping