Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
MV AGUSTA BRUTALE 990 RR 2010
MV AGUSTA BRUTALE 990 RR 2011
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2010
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2011
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2012
MV AGUSTA BRUTALE 990 RR 2012
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2013
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2015
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2016
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2017
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2018
MV AGUSTA BRUTALE 1090RR 2014
| Item ID | 37624 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5738N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1260 g |
| Net weight | 760 g |
| Dimensions | 100×225×234 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 5738N License Plate Holders fitted for MV AGUSTA BRUTALE 990 RR Schwarz
PU 5738N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping